Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bojoví psi

17. 2. 2006

Úvahy o bojových plemenech

Klasická situace. Odpočívající mírumilovná rotvajlerka spí po dobré večeři a najednou z „ničeho nic“ prokousne hrdlo poblíž si hrajícímu dítěti. Rodiče jsou zděšeni, pes je utracen. Majiteli to nedá a nechá provést pitvu – a překvapení – rotvajlerka má 10 cm v uchu zabodnutou pastelku. Co říkate na tohle? Bezdůvodný útok „bojového plemene“ na člověka?

 

Víte proč se říká bojová plemena?...........Protože se bojí :-)
A proč se říká válečná plemena? ............Protože se válí  :-)

 

 

Obrazek

 

Pokud máte doma psa, který patří do kategorie tzv. "bojových" plemen
a zároveň i malé dítě, rozhodně nedoporučujeme nechávat dítě se psem o
samotě!

K tomu, co uvidíte, stačila docela malá chvíle nepozornosti...
Opravdu drastické záběry !!!!!

 

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ma zkušenost z bojovím plemenem

(Koprová Ivana , 14. 4. 2014 15:10)

Dobrý den toco tady píšete není zcela pravda jsem chovatelka už 16 tel a za tuto dobu se umích tak (zvaných- bojových psu neprojevila agrese jeto natom jak se k psovy chváte jestliže doněj budete kopat určitě mutu jedno nebude a zautočí a jestliže ho necháte být tak jen tak k agresivnímu chování nedojde není to tak že okoloněj projdete a on vá pokouše musíte vědět jak se kněmu chovat mám skušenost s bidbuli rotwajlery buteriéry atd.......!!!!!!! ten to případ je jeden z 1000 případá kdy pes zautočil na člověka vše je natom jak si svího psa vichováte jestližeho vychováte v agresivního psa tak tak už zustane navždy mam 5000 psu všeho druhu a 10000 bojovách psu kterím jsem poskytla domov lituji psi kteří nemají domov a proto se tehto bojových psu nebojín já osobně štěnata bojových plemen nechávám vyruztat s jinými psi a dětmi a zatuto dobu se na mé farmě v krakonošich neprojevila zcela nikdy agresivyta mích psu tot vše pes byměl vyrustat s dětmi s jinými zvířaty aneučitho jak kousací bestyi protože se to uněj projevý v 1 roce naschle ivana

Re: ma zkušenost z bojovím plemenem

(Jari a Sony, 14. 4. 2014 15:23)

Nevím, na jaký článek či příspěvek reagujete, ale jestli jste si všimla, já naopak nemám nic proti tzv. bojovým psům, dokonce jsem na úvod zkopírovala článek o tom, jak děti někdy umí tyhle psy potrápit a dále jsem to obrátila ve vtip. A bylo to vše myšleno ironicky proti všem těm, kteří nemají tyto psy v lásce. Já je tu obhajuju, jako všechny psy, takže jste na špatné adrese. Nejdříve si pořádně pročtěte, o čem to je a v jakém duchu se to nese než na něco zareagujete.

chudaaaaaaaaaaaaaaaak

(klara, 17. 10. 2012 10:43)

pjekní pejsek ale ten chlapeček nemusel ktesit na neho chudák pejsek

neházejme to na psy

(Nik, 2. 1. 2010 16:41)

:) líbí se mi boj bojových plemen ... Líbí se mi, jak moje staffbullka denně bojuje o můj úsměv, mou pozornost ... Nevidí a neznají zlo, dokud jim ho člověk nepředvede. Věřte, není špatných psů, je jen špatných majitelů ...

bojovky

(TheRockDuck, 28. 11. 2009 14:16)

Mám anglického bulteréra (jak na něj kreslí to dítě). Nejlepší pes ze všech, které jsem měla. A má zkušenost je taková, že jen za dobu, kdy byl štěně, byl nesčíslněkrát pokousán (do krve, bylo to i na šití!!!) malými psi jako jsou jezevčíci, buldoček, kokršpaněl a podobně. Pokud mi teď někdo napadne psa, tak ho nechávám, aby se bránil, což většinou končí špatně pro agresora. To je asi tak jediné, v čem je můj mazlík bojový. Jinak je to gaučák největší a 100% mu věřím, protože je výborně vycvičen

heh

(Janika, 24. 11. 2009 23:48)

omlouvám se, v jednom komentáři to pořád nešlo odeslat a když už jsem se tak rozepsala:)

pokračování:)

(Janika, 24. 11. 2009 23:47)

Naopak s nástupem výstav a cíleným šlechtěním psů se od požadavků agresivního jedince razantně ustupovalo. V dnešní době když pes ve výstavním kruhu byť jen trochu zavrří na rozhodčího např. při prohlížení zubů, je ihned vykázán.
Jak už jeenou kdosi řekl, není špatného psa, ale špatného majitele.
I z yorkšírského teriéra se dá udělat agresivní pes, pokud je tomu od mládí učen.
Teď něco k médiím... už delší dobu pozoruji jak snadně lze lidem vymít mozek. Pro příklad: Agresivní pes napadl člověka, v celém článku žádná zmínka o rase ale v ilustrativní fotografii rozzuřený pitbul, nebo dále "skupinka bojových psů napadla muže" ale někde uprostřed článku stojí že se jednalo o retrievra a NO. Tak bych mohla jmenovat hodně dlouho. Naposled mě rozohnily dva články: "pitbul napadl vlastního pána" - shodou okolností se tento incident odehrál kousek od mého bydliště takže vím, že se jednalo o křížence retrievra x ohaře, a onen majitel psa bil jak žito, i chvíli před napadením ho seřezal násadou od koštěte kvůli nějaké banalitě, pes se ze zoufalství trýzniteli postavil tak, že ho chytl za nohu, nic vážněho to nebylo ale pes byl na žádost majitele na místě zastřelen policistou. A další článek "bulteriěr pokousal dítě v obličeji" Soused rodiny kde se to odehrálo asi zatoužil být v televizi tak podával žhavé informace, jenže skutečnost je taková že sám otec dítěte celý článek vyvrátil, protože pes do dítěte omylem strčil když se v běhu otáčel a dítě spadlo na bradu, tak že mu tekla krev. Až asi po 30ti urgencích jedné statečné dívčiny která se nenechala odradit výsměchem autora článku se změnil alespoň nadpis reportáže. Nenávist k těmto plemenům vnímám denně, sama mám dříve týraného bulteriéra a není dne kdy za zády poslouchám poznámky o zabijáckých psech. A to jsem asi jediná kdo v okolí vodí psa na vodítku, protože takový je náš zákon. Kolik mě jen napadlo psů za život, neuvázaných a bez známek zájmu majitele kde jejich pes vůbec je, arogantnímu a nespolehlivému člověku do rukou nepatří ani křeček!

Velice by mě ještě zajímalo, kdy tyto bojové plemena určil, nejspíš jeden z našich obtloustlých politiků. V dnešní době už nikdo netuší, že k psím zápasům byli využívány i plemena jako bostonský teriér, francouzský buldoček, kdo by to řekl i do dnešního anglického buldoka, že dal základ všem psům těchto plemen. A jsem-li už u toho tak snad nejznámější válečný pes znázorňovaný na všech rytinách a historických kresbách - bordeauxská doga by dnes jen těžko změnila svoji povznesenou povahu a šla opět prokusovat hrdla válečníkům z nepřítelových řad. Mám obavy, aby se tímto "honem na čarodějnice" neopakovala situace v německu, kde nenávist v tyto psy vyústila do takových rozměrů, že se například upalovali psi uvázaní u obchodů a podobně.
Rozhodně bych ale ráda podotkla, že tito psi nejsou pro každého, bohužel právě díky této image si je pořizují lidé mající problémy sami se sebou natož aby pak zvládali vést psa.

A teď už opravdu končím a chtěla bych pochválit krásný a pravdivý článek, a myslím, že přiložené foto taktéž napovídá o tom, že pes a dítě bez dozoru by nikdy neměli být. Mě rodiče už od mala vtloukávali do hlavy jak se mám ke zvířatům chovat, ale když pozoruji dnešní nezodpovědné matky:-/
Na vině ale stejně bude vždy jedině pes, bohužel:(

tak mi to nedalo...

(Janika, 24. 11. 2009 23:45)

Strach z těchto plemen je naprosto neoprávněný. Jedná se jen o mediálně nafouknutou bublinu TV NOVA a podobných bulvárních plátků. Od 13let jsem vypomáhala v soukromém nápravném zařízení pro psy jenž napadly člověka nebo byli velmi agresivní. Možná se budete divit ale většinou tam byli Něm. ovčáci, jejich kříženci, lovecká a pastevecká plemena. I podle statistik napadení člověka psem je na prvních místech kříženech, NO, jezevčík, dalmatin a kokr. Všechno to jsou plementa která prošla tzv. módním boomem kdy se objevili ve filmu a musel je mít každý, na tom pochopitelně hned profitují rádoby chovatelé a množitelé a také prznitelé těchto plemen. Najednou je tu spousta psů bez PP s podivnou minulostí a ti se dále a dále kříží až je výsledkem pes s nestálou a labilní povahou od kterého nikdo neví co čekat. Ale zpět k tématu nepopírám že v té přev.stanici rotvík, pitbul nebo jiní nikdy nebyli, to ne. Tito psi absolutně nemají v povaze člověka napadnout, právě naopak jsou velice milující. Člověk by si měl v první řadě něco přečíst např. o historii psích zápasů ke kterým tito psi byli používáni. Dozvěděl by se tak, že každý pes který se obrátil proti svému majiteli byl nemyslordně zabit a že v arénách kde zápasili dva psi byli vždy další tři lidé a to rozhodčí a majitelé obou psů jenž mezi ně kdykoliv mohli zasáhnout. Také výběr plemen pro tuto krvavou zábavu nebyl určen nějakou dravostí těchto psů. V těchto dobách po světě nechodilo 400 ras psů a dá se říct, každý kraj měl svého psa pro všechno, až později se začli dělit do nějakých specifických skupin. A v poslední řadě od těch dob kdy byly pro boj v arenách záměrně vybírání nejagresivnější štěňata z vrhu uplynulo stovky let.

bojove plemena

(Peter Borkes, 25. 10. 2009 13:04)

Ja nemam rad veľmi zlich psov tak preto takich nemame doma doma mame československeho vlčiaka sučku a doniesli sme nemeckeho ovčiaka psa.

příběh o napadení vlčákem

(Jarka a Sony, 15. 4. 2009 14:00)

Jitko, to se mi stalo nedávno taky. Vlčák bez majitele se na mého mírumilovného buldočka vrhl a když jsem ho bránila a vzala do náruče, tak kousal i do mě. Odnesl to Soník, který měl na boku absces, musel zasáhnout veterinář a bolestivě mu to vytlačit. Bral nějakou dobu antibiotika. Tisícovku od veterináře jsem nechala proplatit tomu majiteli vlčáka a od té doby mám hrůzu ze psů, že by mi Sonyho mohl někdo znovu napadnout.Nosím s sebou na každou procházku elektrický paralyzér a házečku na míčky. To jsou moje zbraně a neváhala bych je použít. Kdyby tehdy nezasáhla moje maminka, která hned přiběhla, když nás slyšela a práskla toho psa smetákem několikrát přes hřbet, tak nevím, jak by to dopadlo. Ten pes nás napadl 5 metrů před naším barákem a měla jsem Soníka na vodítku. Byla to hnusná zkušenost a chápu všechny lidi, kterým se to stalo. Ale je to opět jen vina majitele!!! A vidíte, ani to nebylo žádné bojové plemeno. Páníček jakéhokoliv psa je povinný si toho psa hlídat a vědět, kde se pohybuje! Nebo ho umět v takové situaci co nejdřív odvolat. Ale někdy bohužel ani ten majitel není schopný nic udělat, když se tohle stane. A takoví lidé by si vůbec neměli psa pořizovat. Já když jdu se svým hafanem ven, tak mám nad ním kontrolu a vím, kde je a co dělá, poslouchá mně a kdyby se něco přece jen stalo, okamžitě zasáhnu. Rozčiluje mě, jak někteří páníčci při takové rvačce jen tak stojí opodál a tváří se, že se nic neděje!!! A tyhle situace se prostě stávat občas budou. Musíte si uvědomit, že pes není stroj, ale živá bytost, která stejně jako my lidi, cítí k někomu sympatie a k někomu zase naopak. Tak proč očekáváte, že bude pes s každým kamarád? Vy přece taky nejste...určitě už jste se s někým někdy rafla, pohádala nebo poprala. To samé mají i psi mezi sebou. A my jsme tu od toho, abysme tomu pokud možno zabránili. A nenechali naše psi volně někde pobíhat po ulici...

bojová plemena

(jitka, 14. 4. 2009 14:01)

a co ty případy,kdy zabodnutou pastelku v uchu nemají?mému psu prokousl nohu pes patřící k tzv.bojovému plemeni.Utrhl se páníčkovi dobrých 30metrů daleko od nás a rovnou zaútočil.napadl i mě.Do uchu jsem mu nic zabodnout nestihla, ačkoli bych to v tu chvíli ráda udělala..

bojová plemena

(kikikikikikiki, 6. 4. 2009 8:50)

moc se jich bojim a doufám že by neublížili bez důvodně ale jinak se mi moc líbí zatim nemam skušenost stm že by ublížila.