Jdi na obsah Jdi na menu
 


Štír

14. 3. 2006

Obrazek

Pes ve znamení ŠTÍRA (23. říjen - 21. listopad)

Když cítíte, že mazlíčkům Štíra moc nerozumíte, neklesejte na mysli.Bude-li se váš kamarád chovat jako opravdový Štír, bude velmi těžké porozumět mu. Vše velmi silně prožívají, ale vy se o tom nikdy nedozvíte. Pokud jste toho svého Štíra rozzlobili nebo urazili, nechoďte k němu příliš blízko. Nikdy předem nevíte, jestli neplánuje nějaký útok. Přesto všechno projevují mazlíčci Štíří většinou naprostou oddanost a věrnost, což lze zřídkakdy spatřit u zvířat narozených pod jiným znamením, snad kromě Lva. Štír je stále znamení a stálost přenese i na svého pána. Dalším charakteristickým rysem je Štírovo majetnictví, chce všechno a právě teď. Možná zjistíte, že mazlíček Štír není příliš společenský. Štír vládne reprodukčním orgánům.

 

Pes ve znamení Štíra dokáže své prostředí fascinovat. Vyzařuje z něj něco tajemného. Je to pes, který chce cítit hranice. Ale reaguje také na to, když mu je stanovíme. Často je přijímá s určitými námitkami. Jako žádný jiný pes dokáže svého majitele testovat a stavět ho před nejrůznější výzvy. Často v tom bývají boje o moc. Ty se nemusejí odehrávat v záporném slova smyslu, ale pes je nechá svého majitele důkladně pocítit. Tento pes vyžaduje intenzivní vztah s člověkem. pokud tato součást jeho života vyhovuje, je schopen absolutní poslušnosti. Jeho majitel mu patří. Vidí-li své místo ohroženo, dokáže reagovat žárlivě. Tento pes potřebuje psovoda, který má správný poměr k moci a dokáže do práce vnést hodně disciplíny.

 

V duši psa Štíra ovládaného planetou Pluto je něco temného, pro člověka jen obtížně postižitelného. Je to zvláštní citlivé stvoření, jemuž není snadné porozumět. Vyznačuje se podezíravostí a nesmiřitelností. Nikdy tohoto psa nepodceňujte, zvláště když má dlouhý a špičatý ocas. Potom vyniká neobyčejnou sebekontrolou, není hravý a jen se zdá být klidný. Když se rozčílí, může být skutečně nebezpečný. Pokud máte dva psy narozené v tomto znamení, je důležité, aby byli opačného pohlaví. Budete-li je chtít použít k chovu, očekávejte obtíže, rádi si totiž vybírají jiné partnery, než si jejich majitel přeje. Mohutná enertie tohoto psa silně ovlivňuje celou domácnost. Je-li ve vašem domě šťastný, je věrným společníkem. V žádném případě si s ním však nemůžete pohrávat, je to silná osobnost, toužící prosazovat svou vůli. Trpělivým a spravedlivým výcvikem ho přimějete k poslušnosti, tvrdost nesnáší.

Svojí osobností působí lhostejně, nepřístupně až arogantně. Ve skutečnosti však má zlaté srdce a je výborným společníkem, průvodcem, i ochráncem. Je přítulný a rád se mazlí a vyžaduje, aby se jím člověk hodně zabýval.

Hodí se pro lidi narozené ve znamení Raka a Ryb.